چاپ        ارسال به دوست

همکاری آموزشی موسسه و شرکت مادر تخصصی توانیر

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش های تخصصی صنعت آب وبرق، در راستای همکاری آموزشی موسسه و شرکت مادر تخصصی توانیر با موضوع آموزش مدیران حرفه ای صنعت  برق، جلسه ای با حضور مهندس فخری، مهندس کلانتر و نیره رمضانی از شرکت مادر تخصصی توانیر در محل دفتر مرکزی موسسه برگزار گردید.  در ابتدا دکتر بانان سرپرست موسسه  توضیحاتی را در خصوص ماموریت و اهداف در قالب " موسسه آموزش‌های تخصصی صنعت آب و برق وزارت نیرو" ارائه نمود و از تغییر نقش موسسه به سمت حاکمیت، راهبری، نظارت و مدیریت آموزش خبر داد. دکتر بانان همچنین همکاری و تعامل شرکت‌های مادرتخصصی با موسسه در قالب اهداف و ماموریت‌های جدید را  از اولویت ها دانست. سرپرست موسسه در ادامه با اشاره به نقش فعالیت‌های موازی آموزشی در شرکت‌های زیرمجموعه، جایگاه نظارتی شرکت توانیر را حائز اهمیت دانست و گفت: شرکت‌های مادرتخصصی وزارت نیرو نباید نگاه غیردولتی و غیرانتفاعی نسبت به موسسه داشته باشند. دکتر بانان  سرمایه گذاری در حوزه  صنعت برق، آموزش، تجهیزات و امکانات آموزشی را از دیگر عوامل مهم برشمرد.

در ادامه جلسه، دکتر بانان با بیان سیاست‌های پیش‌روی موسسه و در راستای بهبود کیفی خدمات و جلب رضایت مشتری، واهمیت دادن به آموزش با نگاه ارزش‌گذاری و تقویت آموزش در کشور و همچنین توجه در اثربخشی آموزش‌ها ،  نقش شرکت‌های مادرتخصصی به عنوان کارفرما و ناظر بر رفتار سیستم دولتی را بسیار حائز اهمیت دانسته و بر لزوم تشکیل کارگروه‌هایی متشکل از نمایندگان طرفین و برگزاری نشست‌های دوره‌ای با هدف تحکیم روابط موسسه و شرکت‌ها و همچنین توسعه همکاری‌ها تاکید نمود.

در ادامه مهندس فخری، ، با تاکید بر شفاف سازی فرآیندهای آموزش و نحوه تعامل و همکاری شرکت‌ها با موسسه، آمادگی حمایت و همراهی توانیر از موسسه در راستای پیشبرد اهداف آموزشی وزارت نیرو را اعلام نمود.

سپس نیره رمضانی، معاون مدیرکل در امور توسعه و آموزش منابع انسانی شرکت مادر تخصصی توانیر نیز ضمن اعلام آمادگی  توانیر در حمایت از موسسه و استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل مراکز، به اهمیت تضمین کیفیت از جانب مراکز تحت پوشش موسسه در ارائه خدمات اشاره نمودو گفت برای شرکت توانیر کیفیت در آموزش از اولویت ها می‌باشد.

در پایان دکتر ریاحی معاون آموزشی موسسه ضمن اشاره به بحران‌ها و چالش‌هایی که موسسه در چند سال اخیر گذرانده است، از بهبود شرایط پیش‌روی موسسه خبر داد. معاون آموزشی موسسه همچنین به ضرورت اهمیت انتقال نظرات، پیشنهادات و انتقادات شرکت توانیر به صورت شفاف به موسسه در راستای بهبود خدمات اشاره نمود و گفت مراکز آموزشی وابسته به موسسه از پتانسیل و ظرفیت‌های آموزشی خوبی برخوردار بوده که می بایست از این ظرفیت ها بهره برداری حداکثری انجام شود. دکتر ریاحی ورود موسسه در ارزیابی و اجرای طرح صلاحیت حرفه‌ای را بسیار مهم و اقدامی موثر در راستای تقویت موسسه دانست.

 


 


١٨:١٠ - شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٣٧٦    /    تعداد نمایش : ٣٤١