چاپ        ارسال به دوست

انعقاد تفاهم نامه آموزشی

انعقاد تفاهم¬نامه آموزشی بین دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل حوزه ستادی و موسسه آموزش‌های تخصصی صنعت آب و برق

 

به منظور بهره­ گیری از ظرفیت آموزش در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و بهداشت، ایمنی و محیط­ زیست (HSE) صنعت آب و برق کشور، تفاهم ­نامه همکاری بین دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو و موسسه آموزش­های تخصصی صنعت آب و برق منعقد شد. با عنایت به خطرپذیری بالای کشور در مقابل حوادث طبیعی و غیرطبیعی، اهمیت آموزش شیوه­ های صحیح مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در کاهش آسیب­ پذیری و تداوم خدمات پایدار آب و برق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در مراسم تبادل رسمی این تفاهم ­نامه، که در دفتر معاونت تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو برگزار شد، آقای دکتر اولیاء با اشاره به لزوم بکارگیری و الگوسازی مدل­های اثربخش آموزش در حوزه­ های مختلف، همکاری بین دفاتر تخصصی ستاد وزارت نیرو و موسسه آموزش­های تخصصی صنعت آب و برق را در انتخاب و تربیت مدرسان، تنظیم محتوای درسی، برنامه ­ریزی متمرکز و هماهنگ کشوری و نظارت بر کیفیت اجرای آموزش­ها ضروری و موثر دانست. ایشان با اشاره به ضرورت فراگیر بودن آموزش در سطح صنعت آب  و برق، توجه ویژه به کیفیت و اثربخشی دوره ­های آموزشی را یادآور شد به نحوی که پس از برگزاری دوره­ های آموزشی، اثرات آن در تغییر رفتار و نگرش کارکنان و افزایش کارائی و انگیزه قابل مشاهده باشد.

در ابتدای این جلسه آقای دکتر فدائی، سرپرست موسسه آموزش­های تخصصی صنعت آب و برق، ضمن ارائه گزارش از فعالیت­های آموزشی مراکز زیرمجموعه موسسه در زمینه برگزاری دوره ­های آموزشی پدافند غیرعامل در سه سال اخیر، تهیه محتوای سفارشی منطبق با نیاز صنعت، تجهیز و به‌روزرسانی ساختمان­ها و سایت­های آموزشی و توسعه خدمات آموزش از راه دور و آموزش­های پژوهش محور را از اولویت­های کاری موسسه در سال 1399 برشمرد.

در ادامه، آقای مهندس جعفرزاده، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو، ضمن ابراز رضایت از جریان آموزشی شکل گرفته در چندسال اخیر در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، کشف روش­های جدید و حرکت در مرزهای دانش را از اولویت­های آن دفتر برشمرد. همچنین، شناسایی و تربیت مدرسان خبره و آشنا به مسائل صنعت و ضرورت ارائه آموزش­ها با هدف بهبود تاب­ آوری و بازگشت­ پذیری و تقویت سامانه فرماندهی حوادث (ICS) مورد تاکید ایشان قرار گرفت.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


١٥:١١ - دوشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٤٢٤    /    تعداد نمایش : ٢٠١